حدود ۳۰ هزار تن پرتقال جهت تامین میوه شب عید کشور در استان مازندران در حال بارگیری و انتقال به استانهای مقصد است.

حدود ۳۰ هزار تن پرتقال جهت تامین میوه شب عید کشور در استان مازندران در حال بارگیری و انتقال به استانهای مقصد است.

این سخن دکتر علی برابری معاون فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور ظهر امروز در مصاحبه با واحد مرکزی خبر شبکه استانی مازندران طبرستان بود.

معاون فنی و بازرگانی سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور گفت:در حال حاضر با تلاش و کوشش شبکه تعاون روستایی استان مازندران و اتحادیه مرکزی تعاونی کشاورزی باغداران کشور و اتحادیه تعاونی باغداران مازندران و علی الخصوص درایت و برنامه ریزی مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و تیم فنی و بازرگانی سازمان مرکزی حدود ۳۰ هزار تن پرتقال از باغداران استان مازندران خریداری و پس از انجام مراحل سورت ، ضدعفونی و بسته بندی آماده حمل به استانهای مقصد می باشد.

وی هم چنین افزود: با هماهنگی های بعمل آمده با مبادی قانونی مرتبط از جمله بازرسی محصولات کشاورزی(iGi) انجمن کامیون داران حمل و نقل محصولات کشاورزی استان و سایر دستگاههای مسئول مقرر شد که حداکثر تا پایان بهمن ماه سالجاری به استانهای مقصد حمل شود.

دکتر برابری ادامه داد:براساس واگذاری طرح تنظیم بازار از سوی رئیس جمهور به وزیر محترم جهاد کشاورزی این وظیفه به سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور محول شد.
با توجه به تشکیل جلسات کارشناسی و فنی و تخصصی با تمامی مسئولین مرتبط و بحث و بررسی و اتخاذ راهکارهای عملیاتی مناسب مقرر شد به منظور تنظیم بازار میوه شب عید و جلوگیری از هرگونه التهابات ناشی از افزایش تقاضا در ایام پایانی سال و علی الخصوص حمایت از تولید کنندگان و باغداران عزیز و هم چنین حمایت از حقوق مصرف کننده شریف و پیشگیری از هرگونه سوهٔ استفاده از جو کاذب بازار در شرایط پایان سال مقدار ۴۰ هزارتن پرتقال خرید و ذخیره سازی شود.

معاون فنی و بازرگانی سازمان مرکزی افزود: برای تامین ۴۰ هزارتن پرتقال میوه شب عید،مقدار ۳۰ هزارتن آن از مازندران و ۱۰ هزارتن از والنسیای جنوب می باشد.

وی در ادامه سخنان خود گفت:در ضمن مقرر شد به منظور پیشگیری از هرگونه نوسانات موجود در بازار علاوه بر مقدار فوق به میزان ۲۰ درصد از مقدار میوه فوق برای شرایط اضطراری خرید،سورت و ضد عفونی و آماده ارسال به بازار نگهداری شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *